Pavāra palīgs sagatavo iekārtas un aprīkojumu, veic izejvielu un produktu pirmapstrādi, gatavo starpproduktus, ēdienus un piedevas, ievērojot ēdienu gatavošanas tehnoloģiju un pavāra norādījumus.
Pavāra palīgs darbā:
- veic virtuves palīgdarbus, kurus uzdod virtuves darbinieki – šefpavārs un pavāri un konditori;
- veic pārtikas produktu pirmapstrādi (mazgā, tīra, mizo, griež, rīvē, maļ u.c.);
- veido porciju sagataves;
- gatavo mazāk sarežģītus ēdienus un piedevas;
- gatavo ēdienu un kulinārijas izstrādājumu pusfabrikātus (piemēram, kotlešu masu, mīklu u.c.);
- veic virtuves, ledusskapju, aprīkojuma un instrumentu tīrīšanu un kārtošanu,
- sakārto virtuvi darba dienas beigās;
- pilnveido savas prasmes: mācās veikt sarežģītākus darbus, attīsta praktiskās iemaņas rīkoties ar inventāru un iekārtām, izkopj garšas nianses.
Darba aprīkojums:
lieto katlus, pannas, krāsnis, plītis un grilus, paplātes, dēlīšus produktu sadalīšanai, sagriešanai, sasmalcināšanai, dažādu izmēru nažus, lāpstiņas, traukus ēdiena pasniegšanai, kā arī mikserus, kombainus un citas virtuves elektroiekārtas; valkā formas tērpu: priekšautu, pavāra jaku, cepuri un neslīdošus apavus.
Darba apstākļi:
jāstrādā virtuvē, pārsvarā stāvot kājās; parasti ir maiņu darbs; ātrs darba temps; var būt vienveidīgs darbs; iespējamas krasas temperatūras maiņas: ēdiena gatavošanas telpās ir karsts, bet produktu glabātuvēs - auksts; ir jācilā un jāpārvieto smagumi – saņemtie produkti, paplātes un katli ar ēdieniem vai to sagatavēm; telpas piesātinātas ar dažādām smaržām; jāievēro sanitārās normas.
Darba iespējas:
var strādāt lielveikalos, ēdināšanas uzņēmumos, bāros, klubos, viesnīcās, lauku tūrisma uzņēmumos, skolās, slimnīcās, pansionātos, uz kruīza kuģiem, vai arī kā pašnodarbinātā persona, slēdzot līgumus ar kādu no minētajiem uzņēmumiem.