Teātris ir tēlotājmākslas forma, kurā aktieri, izmantojot žestus, runu, dziesmu un deju nodod auditorijai reālu vai izdomātu notikumu.
Opera ir teātra ēka, kurā notiek operas izrādes – vokāli instrumentāli, muzikāli dramatiski sacerējumi, to saturu izsaka ar dziedāšanu un simfoniskā orķestra spēli. Operā ir apvienota mūzika, dziedāšana un aktierspēle, bieži arī balets.
Kino jeb kinematogrāfija ir mākslas nozare, kurā tiek veikta kustīgu attēlu filmēšana. Kino industrija iekļauj daudzas komponentes, piemēram, kino veidošanas tehnoloģijas, kino studijas, filmu producēšanu, scenāriju rakstīšanu, aktierus, pirmsprodukciju (sagatavošanos filmēšanai), pēcprodukciju (video rediģēšana, korekcija, efekti, audio), filmu festivālus un radīto filmu izplatīšanu.
Lai paspilgtinātu aktieru sniegumu, teātris, opera un kino nav iedomājami bez scenogrāfijas elementiem - dekorācijām, kostīmiem, apgaismojuma, rekvizītiem un butaforijas. Tāpēc teātrī, operā un kino strādā dažādu jomu speciālisti - gaismotāji, grimētāji, skaņu režisori, scenogrāfi, video operatori, producenti u.c.