Grimētājs izstrādā mākslinieciskus, skatuviskus un kino tēlus, grimē seju un ķermeni, veido matu sakārtojumu.

Grimētājs darbā:

  • pārzina teātra un skatuves, televīzijas, kino un foto grima specifiku;
  • pārzina izklaides, reklāmas un modes industrijas grima specifiku;
  • veido tēla skices;
  • orientējas grima tehnisko līdzekļu pielietojumā un veido dažādus grima specefektus atbilstoši tēlam, izmantojot palīgmateriālus sejas un ķermeņa noformēšanā;
  • veido matu sakārtojumu atbilstoši tēlam;
  • ievēro darba higiēnas prasības.

Darba aprīkojums

Grimētājs darbā izmanto ādu kopjošu kosmētiku, dekoratīvo kosmētiku un grima uzklāšanas aprīkojumu (krēmus, grimu, otas); izmanto aprīkojumu frizūru veidošanai (fēnu, ķemmes, sprādzes u.c.); izmanto palīgmateriālus sejas un ķermeņa noformēšanā (silikona aplikācijas, bārdas, ūsas, parūkas, mākslīgās asinis, mākslīgos netīrumus u.c.).

Darba apstākļi

Grimētāja darba laiks un apstākļi atkarīgi no projekta, kurā strādā. Darba laiks var būt neregulārs (agri rīti vai / un vēli vakari). Darbs var būt telpās un / vai brīvā dabā dažādos neparedzamos laika pstākļos. Bieži nākas būt izbraukumos - prom no mājām, dažādās darba vidēs.

Darba iespējas

Grimētājs strādā teātrī, televīzijā, kino un foto studijās, reklāmas, modes un korporatīvajos projektos individuāli vai komandā.

Rakstura īpašības un prasmes, lai labi veiktu darbu:

jābūt pacietīgam un elastīgam; jāprot pielāgoties neregulāram darba laikam un dažādai darba videi un laika apstākļiem; jāpiemīt vēlmei nemitīgi pilnveidoties; jāpiemīt labām sadarbības prasmēm, lai spētu strādāt komandā, kā arī veiktu uzdotos uzdevumus.

Publicēts 2021. gada 23.jūlijā