Lauksaimniecība ir tautsaimniecības nozare, kura nodrošina lauksaimniecības produktu ražošanu un ar to saistīto pakalpojumu sniegšanu. Nozarei ir divi galvenie virzieni - zemkopība un  lopkopība.

Lopkopība ietver piena lopkopību, aitkopību, cūkkopību, putnkopību, zirgkopību, biškopību un zvērkopību, kā arī zivsaimniecības, akvakultūras sektoru un veterināro pakalpojumu sektoru, kas veic dzīvnieku veselības aprūpi un uzraudzību.

Zemkopība jeb augkopība iekļauj viengadīgu un daudzgadīgu kultūru audzēšanu, augu pavairošanu, sakņaugu, bumbuļaugu un citu augu audzēšanu.

Jāuzsver, ka lauksaimniecības nozare ir vērsta ne tiki uz augu un dzīvnieku izcelsmes pārtikas produktu iegūšanu, bet arī uz izejvielu iegūšanu rūpniecības nolūkiem, piemēram, aitkopībā tiek iegūta vilna, ko izmanto apģērbu ražošanā.

Bioloģiskā lauksaimniecība ir viens no straujāk augošajiem tirgiem pasaulē. Bioloģiskos lauksaimniecības produktus iegūst, saimniekojot ar dabiskām metodēm – nelietojot ķīmiski sintezētas vielas, piemēram, pesticīdus, minerālmēslus. Bioloģiskās lauksaimniecības pamatā ir veselīga un bagāta augsne, kas pati spēj pretoties kaitēkļiem un slimībām. Arī Latvijā bioloģiskās lauksaimniecības nozare turpina attīstīties – visvairāk tiek ražoti bioloģiskie graudi, bioloģiskais piens un bioloģiskie kartupeļi. 

Profesionālās izglītības iespējas pēc 9. un 12. klases Lauksaimniecības un veterinārijas nozarē 2024./2025. mācību gadā

Publicēts 2022. gada 8. februārī
Atjaunots 2024. gada 23. februārī