Intervija ar Kristapu Briedi,

SIA "Livonia Print" reproiekārtu operatoru

Kā Tu izlēmi strādāt poligrāfijas nozarē?

Pēc pamatskolas nolēmu neturpināt mācības vidusskolā, bet iegūt profesionālo izglītību. Sākumā mēģināju stāties datorprogrammētājos, taču tajā gadā šai programmai bija liela popularitāte un es netiku. Iestājos poligrāfijas un izdevējdarbības programmā. Es biju atvērts jaunām lietām un gribēju uzzināt, kas ir poligrāfija.

Pirmais gads gan vēl pilnu skaidrību par nozari nesniedza, bet jau no otrā gada viss mācību process kļuva interesants.

Savu lēmumu neesmu nožēlojis.

Kādi ir Tavi darba pienākumi?

Ofseta iespiedformu sagatavošana notiek gandrīz iespiešanas sākumposmā. Datorā saņemu failus jeb izklājumus ar tekstu vai bildi, pārbaudu, vai tie atbilst standartiem, un tad jau notiek saņemtā digitālmateriāla pārvēršana uz platēm. Tālāk jau nododu plates nākamajam posmam, kur tās jau liek iespiedmašīnā un laiž drukāt. 

Tā kā šajā darba procesā izmanto svaigo ķīmiju, kura visu laiku cirkulē, lai iespiešanas rezultāts uz plātes ir viendabīgs, iekārta kļūst ātri netīra. Tāpēc reizi nedēļā veicu iekārtas apkopi, tīru un mazgāju. Šeit, telpā, ir jūtama specifiska krāsu un vielu smarža, bet tā nav kaitīga cilvēkam, jo darbojas laba ventilācija.

Kādām ir jābūt rakstura īpašībām, lai veiktu šo darbu labi?

Noteikti ir jābūt lielai atbildības sajūtai, dati ir rūpīgi jāpārbauda. Nedrīkst pieļaut kļūdu. Viena maza neuzmanība un rezultātā var sadrukāt brāķi, kas uzņēmumam rada zaudējumus.

Ko Tu ieteiktu jauniešiem?

Tiem jauniešiem, kuri īsti nezina, ko darīt un kuriem nav konkrētu plānu, varu ieteikt strādāt poligrāfijas nozarē.

Man patīk mans darbs, esmu apmierināts ar darba vietu un apstākļiem. Labs ir arī atalgojums un darba režīms – trīs dienas darbs un trīs brīvas dienas. Gandarījums ir katras darba dienas beigās, kad viss noritējis gludi.

Atjaunots 2017. gada 20. februārī
Publicēts 2014. gada 30. jūnijā