Eiropas Savienības fondi

Vēl viens veids, kā iegūt nepieciešamo finansējumu sava biznesa sākšanai, ir Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļi.

ES fondu nauda jauno uzņēmēju rīcībā lielākoties nonāk no dažādām programmām un projektu konkursiem. Ar ES fondu atbalstu Latvijā tiek īstenotas uzņēmējdarbības veicināšanas programmas, piemēram, AS "Attīstības finanšu institūcija Altum", kā arī bezdarbnieku apmācīšana uzņēmējdarbībā un sākumkapitāla piešķiršana labāko biznesa plānu autoriem Nodarbinātības valsts aģentūrā. Ar ES fondu atbalstu Latvijā darbojas vairāki biznesa inkubatori (uzzini vairāk). Lauku attīstībai, zivsaimniecībai, mežsaimniecībai finansējumu var iegūt Lauku attīstības programmā. Savukārt Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) ES finansējumu var piešķirt tiem uzņēmējiem, kuri vēlas eksportēt savu preci vai pakalpojumu un, lai to sāktu darīt, plāno piedalīties starptautiskās izstādēs vai doties vizītēs pie iespējamajiem sadarbības partneriem ārzemēs.

Ir vēl vesela rinda projektu konkursu, kuros tu kā jaunais uzņēmējs vari tikt pie ES fondu finansējuma sava biznesa uzsākšanai vai attīstīšanai. Vairāk par tiem vari uzzināt, piesakoties uz bezmaksas konsultāciju iestādēs, kuras pārzina ES fondu izmantošanu, piemēram, reģionālajos ES struktūrfondu informācijas centros .

Process, kā vari iegūt finansējumu no ES fondiem projektu konkursos, ir aptuveni šāds. Vispirms savai biznesa idejai jāpiemeklē atbilstoša ES fondu aktivitāte. Pēc tam jākonsultējas ar atbildīgo iestādi, kas to administrē un jāiepazīstas ar projekta iesniegšanas noteikumiem. Kad esi sagatavojis projektu, tas jāiesniedz atbildīgajā iestādē. To izvērtē, un, ja to atzīst par labu un vērtīgu, atbildīgā iestāde ar tevi noslēdz līgumu par projekta īstenošanu. Vari ķerties pie darba! (Atceries gan, ka ES fondu līdzekļu izmantošana nozīmē arī ļoti sīkas un precīzas atskaites par to, kā tieši tu šo naudu būsi izlietojis.)

Vairāk par finansējuma iegūšanu, izmantojot ES fondu līdzekļus:

Atjaunots 2017. gada 20. martā
Publicēts 2013. gada 26. martā